O hradní restauraci

Při rezervaci stolu na terase nebo v restauraci Vám zašleme vyjímku k vjezdu autem do areálu hradu Špilberk elektronickou poštou, nebo po příjezdu na hrad si ji vyzvednete u obsluhy

Hrad Špilberk byl založen v polovině 13. století na skalnatém vrchu nad historickým centrem města Brna. Jeho zřizovatel moravský markrabě a český král Přemysl Otakar II. jej koncipoval jako oporu panovnické moci a důstojné sídlo vládců Moravy. Nejstarší písemné záznamy o hradu pocházejí z let 1277-1279. Název získal z původního pojmenování kopce. "Hradní vinárna Špilberk" v prostorách hradu je unikátní kavárna,restaurace,vinárna a vinný sklep v prostorách středověkého hradu s nově zrestaurovaným interiérem. Interiéru dominují ozdobné dřevěné obložení stěn, vyřezávané trámové stropy a malovaná kachlová kamna.Vinný sklep je nejstarší dochovaná část hradu Špilberk. Součástí restaurace je i letní terasa s jedinečným výhledem na Brno.

Šéfkuchař hradní restaurace Vám nabídne vynikající českou kuchyni a zvěřinové speciality. Náš vinný lístek uspokojí všechny milovníky moravských vín. Pochutnáte si také na Hradním frgálu dle našeho vlastního receptu, připraveného speciálně pro hradní restauraci.V pátek a sobotu od 18,00 hod. Vás zveme na letní terasu restaurace,kde hraje moravská cimbálová muzika.

Vzhledem k jarnímu rázu letošního počasí je už také otevřena venkovní terasa s nezapomenutelným výhledem na Brno.

Polední menu