O hradní restauraci

Při rezervaci stolu na terase nebo v restauraci Vám zašleme vyjímku k vjezdu autem do areálu hradu Špilberk elektronickou poštou, nebo po příjezdu na hrad si ji vyzvednete u obsluhy

      

Hrad Špilberk byl založen v polovině 13. století na skalnatém vrchu nad historickým centrem města Brna. Jeho zřizovatel moravský markrabě a český král Přemysl Otakar II. jej koncipoval jako oporu panovnické moci a důstojné sídlo vládců Moravy. Nejstarší písemné záznamy o hradu pocházejí z let 1277-1279. Název získal z původního pojmenování kopce. "Hradní restaurace a vinárna Špilberk" v prostorách hradu je unikátní kavárna,restaurace,vinárna a vinný sklep v prostorách středověkého hradu s nově zrestaurovaným interiérem. Interiéru dominují ozdobné dřevěné obložení stěn, vyřezávané trámové stropy a malovaná kachlová kamna.Vinný sklep je nejstarší dochovaná část hradu Špilberk. 
     Hradní restaurace a vinárna Špilberk Vám může pohostit ve třech stylově různých prostorech: Hradní restaurace s Rytířským sálem s kapacitou 120 hostů,, Hradní hláska se salonkem prince Evgena s kapacitou  do 30 hostů, Hradní vinný sklep ze 13. století s kapacitou 50 hostů. Součástí restaurace je i letní terasa s jedinečným výhledem na Brno otevřená od března do října. 

   

Šéfkuchař hradní restaurace Vám nabídne vynikající českou kuchyni a zvěřinové speciality. Pro společnosti od 10 hostů nabízíme i Hradní hostinu servírovanou na mečích a porcovanou přímo před hosty u stolu. Náš vinný lístek uspokojí všechny milovníky moravských vín. Pochutnáte si také na Hradním frgálu dle našeho vlastního receptu, připraveného speciálně pro hradní restauraci.

 

Polední menu

Objednávejte přes Lunchdrive.cz